Systemy operacyjne w telefonach komórkowych

Współczesne telefony komórkowe, często pracują pod kontrolą systemu operacyjnego. Upodabnia je to trochę do komputera. System operacyjny w telefonie odpowiedzialny jest za zarządzanie pamięcią, wątkami i komunikację z warstwą sprzętową.
Możemy wymienić następujące systemy operacyjne w telefonach komórkowych:
Android,
Symbian,
Linux,
Maeomo,
iPhone OS,
Microsoft Windows Mobile,
system Bada,
To tylko te najbardziej popularne systemy operacyjne, zastosowane obecnie w telefonach komórkowych.
Wśród nich obecnie na świecie prym wiodą następujące systemy operacyjne: Android, Symbian, iPhone OS, i Microsoft Windows Mobile.
Systemy operacyjne zastosowane w komórkach, znacznie poszerzają ich funkcjonalność. Ich użytkowanie przypomina niekiedy, korzystanie z komputera. Mają one możliwość instalacji dowolnych aplikacji, znacznie poprawiających ich funkcje użyteczne. Każdy z posiadaczy takiego telefonu, może go dowolnie spersonalizować, i wyposażyć w takie programy i aplikacje, które mu będą potrzebne w codziennym użytkowaniu.Do niedawna telefony wyposażone w taki system, były nie do kupienia, dla zwykłego „śmiertelnika”, z powodu bardzo wygórowanej ceny urządzenia,. Dlatego były głównie używane przez biznesmenów i z nimi tylko wiązane było użytkowania smartfona. Obecnie telefony pracujące, pd kontrolą systemów operacyjnych stają się coraz tańsze, a tym samym coraz bardziej możliwe do osiągnięcia, dla zwykłego użytkownika komórek.

Both comments and pings are currently closed.