Możliwości telefonów komórkowych

Podstawową funkcją telefonu komórkowego, jest nawiązywanie połączeń głosowych i wysyłanie wiadomości tekstowych, potocznie zwanych SMSami. To można powiedzieć potrafią każde komórki, nawet te najstarsze, mające więcej niż 10 lat.
Wraz z rozwojem techniki, telefony komórkowe zostały wyposażone w dodatkowe umiejętności i możliwości. Dziś już mało kto, zwłaszcza wśród młodych użytkowników komórek, wyobraża sobie używanie tak prostego urządzenia, które potrafi tylko te dwie rzeczy.
Obecnie telefony komórkowe potrafią przesłać, zdjęcie lub inny plik multimedialny w postaci MMS, lub EMS. Posiadają wbudowany kalkulator, budzik, notes, rozbudowany kalendarz, dyktafon. Często w obecnie produkowanych telefonach, można też spotkać wbudowany aparat fotograficzny, o różnej rozdzielczości, którym można wykonać zdjęcie, lub nawet nakręcić film. Wiele telefonów, posiada też wbudowane odtwarzacze plików MP3, które z czasem wyparły przenośne odtwarzacze kaset magnetofonowych, w postaci walkmana, oraz zastąpiły sprzedawane oddzielnie popularne MPtrójki. W dzisiejszych czasach, telefon potrafi naprawdę wiele. Bez problemu można za jego pomocą łączyć się z Internetem, sprawdzać wiadomości w skrzynce mailowej, oraz wysyłać faksy. I nie dotyczy to tylko sfery biznesowej, dla której kiedyś były zastrzeżone te funkcje w telefonach, z powodu wysokich cen modeli tak wyposażonych. W chwili obecnej, telefony ze średniej i niskiej półki cenowej, posiadają już tak zaawansowane funkcje, i praktycznie umożliwia bardzo szeroki dostęp każdemu do takiego aparatu.